Що робити при укусі кліща
Що робити при укусі кліща
5 так/ні коли вкусив кліщ
1. Видалити одразу, як тільки побачили: тонким пінцетом, ниткою, спеціальними гачками (їх можна придбати в аптеці).
ВАЖЛИВО:
– тягнути прямолінійно, перпендикулярно до поверхні укусу;
– не пошкодити черево кліща! Уся «отрута» саме там;
– витягуйте лише, якщо впевнені у своїх силах. В іншому випадку краще звернутись до лікаря.
2. Ліквідувати кліща, щоб він не втік і знову вас не вкусив: спалити, помістити у поліетиленовий пакет, перемотати скотчем. Варіанти на ваш розсуд. П.С.: обряд екзорцизму не допоможе.
3. Промити шкіру навколо укусу з мильним розчином та обробити антисептиком.
4. Важливо! У перші 72 годин після укусу кліща провести ранню профілактичну антибіотикотерапію. Рекомендуємо разово прийняти препарати на основі доксацикліну 4,4 мг/кг (але не більше 200 мг). Обов’язково! Попередня консультація з вашим педіатром для узгодження раціональності такого лікування!
5. Щонайменше впродовж місяця ретельно спостерігати за дитиною: оглядати періодично місце укусу кліща та загальний стан. Якщо помітили червону пляму, біль у суглобах, світлобоязнь чи інші підозрілі ознаки – зверніться до лікаря.
Чого робити не потрібно:
1. Під час витягування кліща крутити за годинниковою стрілкою чи проти, чи навіть у напрямку орбіти Сатурна у високосний рік.
2. Транспортувати кліща на аналізи та визначати різні антитіла. Просто утилізуйте.
3. Вживати протикліщові імуноглобуліни, противірусні препарати тощо. Це – не ефективно!
4. Використовувати масла, жирні креми та інші місцеві засоби. Вони лише закупорюють дихальні отвори кліща і збільшують ризик потрапляння в організм кліщових інфекцій.
5. Панікувати не потрібно! Заразними є лише 1-5% кліщів. А правильно видалений у перші 36 годин кліщ – практично 99% гарантія відсутності зараження.
Нехай кліщі оминають ваші дороги