Що таке кишкові інфекції у дітей, основні симптоми, як проводити ефективну профілактику та лікування.
Що таке кишкові інфекції у дітей, основні симптоми, як проводити ефективну профілактику та лікування.
Весняно-літній період асоціюється у нас не лише з сезонними овочами, фруктами та теплом, але із збільшенням епізодів шлунково-кишкових інфекцій.
Зазвичай в світі щорічно діагностують близько 200 000 різних кишкових інфекцій, збудниками яких є віруси, бактерії чи гриби.
Шляхи передачі кишкових інфекцій, найчастіше є повітряно-крапельний, контактно – побутовий та фекально-оральний. Найпоширенішою з усіх кишкових інфекцій є ротавірусна інфекція, яку ми вміємо профілактувати дуже якісно, а саме завдяки вакцинації. Ви вже могли переглянути у попередніх відео інформацію власне про ротавірусну інфекцію, та про специфічну профілактику.
Усі загалом кишкові інфекції мають спільні клінічні прояви, а саме:
Звернення до лікаря однозначно необхідне, оскільки ми маємо віддиференціювати кишкові інфекції і поставити правильний діагноз, та як найшвидше розпочати лікувальні процедури.
Тактика ведення пацієнта має бути спрямована в першу чергу на усунення зневоднення дитини. Умови, в яких це може відбуватися(стаціонар чи в домашніх умовах) визначається лікарем після оцінки стану дитини на час огляду.
Для усунення зневоднення як в дорослих, так і в дітей використовуємо засоби для оральної регідратації, тобто це є шлях введення розчинів електролітів через ротову порожнину.
Якщо малюк нестримно блює, це є показ до як найшвидшого наводнення такої дитини,і,якщо не вдається наводнити якісно, однозначно скеровуємо пацієнта в стаціонар.
Щодо випоювання в домашніх умовах, ми пропонуємо малечі яка толерує рідину, тобто яка її вживає якісно або малими порціями, часто випоювати (в дітей на грудному годуванні – часто пропонувати грудне молоко)або, якщо дозволяє стан дитинки, тоді випоюємо великим об’ємом, але однозначно потрібний індивідуальний підхід до кожного окремого пацієнта.
Використання пробіотичних засобів, тобто пробіотиків чи пребіотиків, зазвичай вони не мають доведеної ефективності при використанні у випадку кишкових інфекцій, але одні з них так звані сахароміцети, у педіатричній практиці пацієнтам призначаються. Які саме, кратність введення і форма ведення пацієнтів, також узгоджуємо все індивідуально.
В «боротьбі» з блюванням препаратами вибору є на основі ондесатрон. Форма випуску, шлях введення і кратність введення також погоджується з конкретним пацієнтом, це все залежить від віку і загального стану нашого пацієнта.
Антибактеріальні засоби призначаються рідко, оскільки переважна більшість кишкових інфекцій є вірусної етіології, отже антибактеріальних засобів така інфекція не потребує.
Щодо профілактики кишкових захворювань, ми маємо пам’ятати як вберегти вже контактних осіб, тобто членів сім’ї, які контактують з хворим пацієнтом. Тут має бути обов’язкова зосередженість на правилах особистої гігієни.
Якщо ми говоримо з профілактичною метою для усіх, то першочерговим профілактичним заходом є дотримання усіх умов санітарної безпеки. Це використання помитих овочів та фруктів, якісне приготування їжі, тощо. Якщо це м’ясні продукти, тоді приготування з дотриманням оптимальних температурних режимів. Якщо мова йде про напої, то використовувати адаптовані засоби, застерігати від пиття води з невідомих джерел, миття рук, овочів, фруктів і відповідно правильно термічно оброблені ті чи інші харчові продукти.
Якщо дитинка перебуває на грудному вигодовуванні, ми наголошую не припиняти його, навіть якщо пацієнти мають інші рекомендації. Грудне вигодовування ми продовжуємо, це найоптимальніше для усунення ознак зневоднення.
Якщо малеча перебуває на штучному вигодовуванні, тоді ми можемо перевести в певних випадках дитину на так звану лікувальну суміш при кишкових інфекціях.
Якщо дитина старшого віку, ми можемо використовувати звичайний режим харчування залежно від апетиту, від наявності чи відсутності його. Тому перегодовувати або годувати старших дітей на силу не обов’язково. Лише відносні рекомендації, а саме, обмежити овочі та фрукти, якщо дитина має діарею, за виключенням печеного яблука і банана, це є пектин і це також буде використовуватися у вигляді природнього сорбенту.
Сорбенти при кишкових інфекціях не впливають особливо на лікування, а застосовуються лише як допоміжні засоби при харчових токсикоінфекціях (харчових отруєннях) і тільки в перші години теоретичного отруєння у пацієнта.
Кожний пацієнт потребує ретельного збору анамнезу та огляду для введення і визначення подальшої тактики лікування. Тому бажаю вам гарного якісного відпочинку у весняно-літній період Бережіть себе та своїх близьких. При потребі якісного обстеження педіатром вашого малюка, телефонуйте до нас у клініку по тел. +38 (096) 337 03 03, або замови кваліфіковану консультацію педіатра до лікаря-педіатра у зручний для вас час.